...to takie proste!

Jak działa Oralitest?

Badanie za pomocą urządzenia Oralitest trwa zaledwie kilka minut, charakteryzuje się jednak bardzo wysoką skutecznością.

Badanie Oralitest, wykorzystujące  zjawisko tzw. autofluorescencji tkankowej, pozwala lekarzowi na szybką ocenę stanu błony śluzowej jamy ustnej pacjenta. W przypadku wykrycia niepokojących objawów pacjent jest kierowany na dodatkowe badania, które umożliwiają postawienie ostatecznej  diagnozy.

 

Technologia fluorescencji jest znana i stosowana w diagnostyce nowotworów od co najmniej 10 lat, przede wszystkim do badań i diagnozy anomalii tkankowych w płucach. Metoda ta wykorzystuje fakt, iż zmieniona patologicznie tkanka w nieco inny sposób reaguje na strumień  fluorescencyjnego światła niż otaczające ją zdrowe tkanki.

 

Badanie Oralitest polega na oświetleniu wnętrza jamy ustnej niebieskim fluorescencyjnym światłem, emitowanym przez umieszczony na głowie lekarza aparat składający się ze źródła światła oraz systemu specjalnych filtrów optycznych. W trakcie badania, które trwa od 2 do 5 minut, pacjent musi mieć założone okulary ochronne. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne, dlatego może być przeprowadzane u każdego pacjentów, niezależnie od jego wieku czy stanu zdrowia.

 

Stomatolog na podstawie zaobserwowanych różnic we fluorescencji tkankowej może zlokalizować miejsca objęte procesem chorobowym - zmiany zapalne i stany przedrakowe są widoczne w badaniu jako nieregularny ciemny obszar, który wyraźnie kontrastuje ze zdrową tkanką o intensywnie zielonym fluorescencyjnym kolorze.

 

Badanie Oralitest  umożliwia ocenę stanu błony śluzowej jamy ustnej  nawet wówczas, gdy zmiany  nie są widoczne gołym okiem.

 

Oralitest  - badanie, które może Ci ocalić życie!!!

Dla pacjenta

Dołącz do lekarzy dbających o zdrowie i życie swoich Pacjentów

Bestom DENTOnet.pl Sp. z o.o., 90-302 Łódż, ul. Wigury 15a